Německý záložník Kroos rozšířil řady kritků MS v Kataru

31. března 2021 18:19 - Berlín

Německý záložník Toni Kroos rozšířil řady kritiků mistrovství světa v Kataru. Bojkot šampionátu však podle jednatřicetiletého fotbalisty Realu Madrid není řešení, lepší je důrazně poukázat na problémy s dodržováním lidských práv v zemi.

 

Handout, Reuters

"To, že dostali mistrovství světa, je špatně," uvedl Kroos v podcastu Einfach mal Luppen, který nahrává s bratrem Felixem. V něm mimo jiné poukázal, že v Kataru dělníci často pracují ve špatných podmínkách.

"Pracují bez přestávek, někdy dokonce v padesátistupňovém vedru a bez vody," uvedl Kroos a pozastavil se i nad tím, že v Kataru je trestná homosexualita. Zdůraznil také, že Katar není fotbalovou zemí.

Také němečtí fotbalisté v kvalifikaci podpořili dělníky v Kataru

Bojkot šampionátu však podle mistra světa z roku 2014 není řešení. "K čemu by to bylo? Opravdu by se díky tomu něco zásadně změnilo? Spíš si myslím, že je lepší na tyto věci důrazně upozorňovat. Před i během mistrovství," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.