Živě

O nás bez nás, tak to teda ne! Fotbalisté po vzniku Super ligy zuří

20. dubna 2021 19:38 - Manchester/Praha

Vznik nové evropské soutěže budí ve světě ohromné vášně. Projekt dvanácti fotbalových velkoklubů s honosným názvem Super liga je palčivým tématem pro mnohé sportovní experty, organizace, politiky, ale i hráče, kteří ligu mají tvořit.

 

Stu Forster, Reuters

Novou ligu, kterou založily Manchester United, Juventus, Real Madrid, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Arsenal, Tottenham, Barcelona, Atlético Madrid, AC Milán a Inter Milán, odsuzují představitelé UEFA, FIFA, předseda olympijského výboru Bach, ale i například sami hráči Manchesteru United.

Ti zuří poté, co se o své účasti v Super lize dozvěděli až z médií a k radosti jim nepřidalo ani to, že právě jejich zaměstnavatel v nové organizaci hraje hlavní roli. Majitel klubu Ed Woodward tak uspořádal mimořádnou schůzku, aby hráče uklidnil.

Woodward se hráčům snažil vysvětlit, jakou má klub v superlize pozici a jaké má pro ně účast výhody. Zdroje z okolí klubu hovoří o tom, že přijetí informací ze strany hráčů bylo přinejmenším hodně vlažné.

Hráčům vadilo hlavně to, že s nimi předtím nikdo nejednal a že jejich trenér Ole Gunnar Solskjaer byl vystaven tlaku médií, jako kdyby za účast týmu v Super lize mohl on. Ed Woodward byl už dříve za své počínání zkritizován prezidentem UEFA.

Aleksander Čeferin tvrdí, že mu krátce před oznámením vzniku Super ligy Woodward říkal, že souhlasí s reformami Ligy mistrů a že jediné, na čem mu záleží, je finanční fair play. Přitom už byl evidentně domluven jinde. Šéf UEFA dodal, že to bylo jako hřát si na prsou hada.

Jako první z hráčů zakládající dvanáctky klubů projevil svůj nesouhlas hvězdný záložník Bruno Fernandes. Ten sdílel na svém twitteru kritický příspěvěk svého spouluhráče z portugalské reprezentace a hráče Wolves Daniela Podenceho a okomentoval jej slovy: "Sny si nelze koupit."

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.