Živě

UEFA začala vyšetřovat Ibrahimovice kvůli údajnému podílu v sázkové firmě

26. dubna 2021 20:00 - Nyon

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování útočníka Zlatana Ibrahimovice kvůli jeho údajnému finančnímu podílu v sázkové společnosti. Pokud by se podezření potvrdilo, hrozil by švédskému kanonýrovi AC Milán zákaz působení ve fotbale až na tři roky a pokuta 100 000 švýcarských franků.

 

Twitter@SN_CA_Soccer

Švédský list Aftonbladet nedávno napsal, že devětatřicetiletý Ibrahimovic je spoluvlastníkem sázkové společnosti Bethard. Do firmy, která má sídlo na Maltě, údajně majetkově vstoupil už v roce 2018.

Podle etického kodexu FIFA a UEFA nesmí mít hráč podíl ve společnostech, které se zabývají nebo zprostředkovávají sázky, hazardní hry, loterie nebo podobné aktivity spojené s fotbalovými zápasy a soutěžemi.

Ibrahimovicovi hrozí až tříletý zákaz fotbalu

Ibrahimovic se po pětileté pauze letos vrátil do švédské reprezentace. Pokračovat v kariéře hodlá i v AC Milán, v klubu minulý týden podepsal prodloužení smlouvy do roku 2022.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.