Tady už žádný scénář nepomůže! Nižší fotbalové soutěže končí, sezona se dohrávat nebude

4. května 2021 13:08 - Praha
(Aktualizováno: 4. května 2021 13:35)

Očekávaná zpráva zasáhla aktéry amatérských i mládežnických soutěží. Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl výkonný výbor Fotbalové asociace ČR (FAČR) na svém úterním zasedání nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21. Jde již o druhou sezonu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny. Ze soutěží, které pořádá FAČR, se dohraje pouze domácí pohár MOL Cup a první liga žen.

FAČR

Naděje na dokončení ročníku už jen doutnala. A teď je definitivně pryč.

„Do poslední chvíle jsme bojovali, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Proto jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží," ujišťuje Martin Malík, předseda FAČR.

Milan Baroš ukázal velký přehled a v klidu překonal brankáře

Petr Marek

"Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát," vysvětluje.

Výkonný výbor zdůrazňuje, že při svém rozhodování myslel i na to, že po dlouhé herní a tréninkové přestávce není možné realizovat s ohledem na absenci společné přípravy hráčů v klubech restart soutěží bez výrazného rizika zranění hráčů.

Zdraví hráčů je prioritou

Rozhodnutí o ukončení sezony se týká amatérských soutěží od třetí ligy níže včetně mládežnických soutěží.

„Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkové procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezonu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny," připomíná generální sekretář Jan Pauly.

Zastrašováním konkurence se rodil přestup do FK Řeporyje. Nemůže to dopadnou špatně, věří Martin Fenin

Sport.cz

Asociace nicméně doufá, že ukončení soutěží stále ještě neznamená automaticky konec fotbalové sezony. Je připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů spadajících pod okresní a krajské svazy termínově do sezony 2020/21.

„Výkonný výbor rozhodl také o tom, že v případě realizace podobných turnajů, pokud tedy budou umožněny z hlediska hygienického rozvolňování, bude za předem stanovených pravidel proplácet náklady klubů na rozhodčí, abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu," dodává Malík.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.