Živě

Osmatřicetiletý Alves se po dvou letech vrací do brazilské reprezentace

14. května 2021 17:44

Obránce Dani Alves se po téměř dvou letech vrací do brazilské reprezentace. Trenér Tite osmatřicetiletého fotbalistu povolal k červnovým zápasům kvalifikace mistrovství světa s Ekvádorem a Paraguayí.

 

Gettylatpool1, Reuters

"Hraje dobře a v národním týmu se mu vždycky dařilo. Fyzicky i psychicky je na vrcholu, je to vůdce a s ním budeme silnější," řekl kouč na adresu Alvese, který se předloni v srpnu vrátil z Evropy domů a působí v Sao Paulu.

Před tím nastupoval za Juventus, Paris St. Germain a především Barcelonu, se kterou získal šest titulů a třikrát vyhrál Ligu mistrů. Na kontě má také dva triumfy v Poháru UEFA se Sevillou.

Za reprezentaci si Alves naposledy zahrál v říjnu 2019. Celkem za Brazílii zatím odehrál 118 zápasů a dal osm branek. S národním týmem dvakrát vyhrál mistrovství Jižní Ameriky.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.