Kouč Petkovic skončil u švýcarských fotbalistů, převezme Bordeaux

27. července 2021 03:29 - Curych
(Aktualizováno: 27. července 2021 22:20)

Trenér Vladimir Petkovic už nepovede švýcarskou fotbalovou reprezentaci, kterou na nedávném mistrovství Evropy dovedl do čtvrtfinále. Od nové sezony převezme Bordeaux.

 

Twitter:@BernerZeitung, Twitter

Petkovic požádal národní svaz o uvolnění a ten mu vyhověl. "Chtěl bych lidem ze svazu poděkovat, že splnili mé přání a nechali mě jít za novou výzvou," uvedl sarajevský rodák, jenž vedl národní tým od roku 2014. Smlouvu měl do konce mistrovství světa v příštím roce.

Švýcaři na evropském šampionátu pod jeho vedením v osmifinále senzačně vyřadili na penalty úřadující mistry světa Francouze a šéf svazu Dominique Blanc po turnaji uvedl, že Petkovicův odchod nepřichází v úvahu. "Bylo to nádherných sedm let, na které nikdy nezapomenu," rozloučil se s reprezentací.

Už během šampionátu se objevily spekulace, že sedmapadesátiletého kouče chce angažovat Zenit Petrohrad. Nakonec ho získalo Bordeaux a jeho nový majitel lucembursko-španělský podnikatel Gérard Lopez.

Bordeaux, které skončilo ve francouzské lize až dvanácté, mu podle listu L'Équipe nabízelo tříletý kontrakt. Od loňského léta trénoval Girondins Jean-Louis Gasset.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.