Od září bude VAR přítomný na všech zápasech evropské kvalifikace o MS

5. srpna 2021 12:03

Od září bude na všech zápasech evropské kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru přítomen videorozhodčí (VAR). Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) se na tom dohodla s Mezinárodní federací fotbalových asociací (FIFA), která světový šampionát organizuje.

 

Laurence Griffiths, Reuters

Dřívějšímu použití videorozhodčího v kvalifikačních utkáních evropských týmů bránily logistické problémy a rizika spojená s pandemií koronaviru. V červenci ale výkonný výbor UEFA rozhodl o jeho využívání. VAR, jehož organizaci má na starosti UEFA, se bude nacházet v přenosovém voze na místě stadionu hostitelské asociace.

Evropská kvalifikace o mistrovství světa 2022 se rozběhla v březnu. Týmy za sebou mají dva až tři zápasy. Kvalifikační boje vyvrcholí v listopadu. Přímo na šampionát postoupí jen vítězové z deseti skupin. Zbylí tři evropští účastníci vzejdou z březnové baráže. Závěrečný turnaj se netradičně uskuteční od 21. listopadu do 18. prosince.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.