Pražský fotbalový svaz ocenil záchranáře, hasiče a policisty

12. srpna 2021 17:56 - Praha

Konečně se hraje. Pražské fotbalové soutěže jsou v plném proudu, leč vedení Pražského fotbalového svazu nezapomíná na extrémní měsíce, v nichž místo dění na trávníku ovládala sportovní dění pandemie koronaviru. Víc než na fotbalisty se pozornost soustředila na záchranáře v celém Česku. Pražský fotbalový svaz proto jako poděkování udělil všem složkám Integrovaného záchranného systému v hlavním městě Cenu fair play Václava Drobného – za obětavost a nasazení během pandemie.

 

Pavel Jiřík mladší

„Nasazení všech složek záchranného systému bylo extrémní. Jsem rád, že všem můžeme aspoň takto symbolicky poděkovat, protože si jejich činnosti opravdu hodně vážíme. Sice to nevyváží záběr, co záchranáři, hasiči i policisté během pandemie měli, ale je potřeba říci, že úroveň jejich práce byla i v nesmírně náročných podmínkách excelentní," poznamenal Dušan Svoboda, šéf Pražského fotbalového svazu.

Jedním dechem dodal, že právě díky obětavosti a dřině pracovníků těchto složek zase může fotbal běžet a hráči i fanoušci se mohou radovat z gólů a vítězství v sotěžních duelech. "Všichni si to uvědomujeme a jsme šťastní za to, že můžeme hrát fotbal," dodal.

Nevídané! Hráč v české lize napadl fanouška přímo na hřišti za rasistické nadávky

Na Slavnostním zahájení pražské fotbalové sezony proto Dušan Svoboda spolu s reprezentačním trenérem Jaroslavem Šilhavým předali zástupcům Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy, Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy, Policie ČR i Městské policie hlavního města Prahy zmíněné ocenění. Pražské kluby Sparta, Slavia a Bohemians 1905 také věnovaly zmíněným složkám volné vstupenky na jejich ligové zápasy.

David Pavelka ze Sparty Praha s dětmi při děkovačce.

Vlastimil Vacek, Právo

„Bylo to extrémně náročné období, ale rád bych vyzdvihl soudržnost a týmovost všech lidí, nejen ze záchranky. Parádně fungovala spolupráce všech složek. Všichni předváděli neuvěřitelné výkony. Nad vodou nás držela veřejnost a nekončící podpora, jak materiální, tak hlavně ta mentální. Této akce a krásného ocenění od Pražského fotbalového svazu si velmi vážíme," poznamenal Zdeněk Křivánek, náměstek sekce nelékařských pracovníků Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy.

„Doufám, že už je to za námi a budeme se zase věnovat fotbalu, který chyběl i nám. Všem přeji, ať jim sezona dopadne výborně a mají málo zraněných. Ale hlavně, ať se dohraje," doplnil Petr Matějček, náměstek pro vnější službu Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.