Neplatili! Tak vzal roha. Jihoamerický národní tým je bez trenéra

21. srpna 2021 07:06 - Caracas

Fotbalisté Venezuely se necelé dva týdny před pokračováním kvalifikace o postup na mistrovství světa ocitli bez trenéra. Portugalský kouč Jose Peseiro rezignoval na funkci kvůli tomu, že mu svaz už rok nezaplatil dohodnutou mzdu.

 

twitter:@JosePeseiro, Twitter

"Mluvili jsme s ním a vysvětlovali, že je pro nás těžké pochopit jeho postoj, když teď máme před sebou trojzápas," uvedl předseda venezuelského svazu Jorge Giménez. Peseiro se ale k dalšímu setrvání na lavičce přesvědčit nenechal.

Venezuelu čekají od 2. do 9. září tři kvalifikační zápasy proti Argentině, Peru a Paraguayi. V desetičlenné skupině týmu zatím patří předposlední místo. Na šampionát v roce 2022 v Kataru postoupí z Jižní Ameriky první čtyři týmy, pátý půjde do baráže.

Peseiro převzal mužstvo v únoru loňského roku. Se svými svěřenci si připsal jednu výhru, tři remízy a šest porážek. Venezuela jako jediná z jihoamerických zemí dosud nikdy na finálový turnaj MS nepostoupila.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.