FIFA získá více než 201 milionů dolarů zabavených v korupční kauze

24. srpna 2021 22:42 - Curych

Mezinárodní fotbalová federace FIFA získá více než 201 milionů dolarů z fondů, které byly zabaveny v rámci vyšetřování celosvětového korupčního skandálu. Peníze byly od vypuknutí aféry v roce 2015 zadrženy na bankovních účtech řady bývalých funkcionářů, kteří byli odsouzeni za braní úplatků. Oznámili to dnes zástupci FIFA a ministerstva spravedlnosti USA.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Korupční kauza se dosud týkala více než 50 obviněných. Sedmadvacet osob a čtyři společnosti přiznali během vyšetřování vinu, dva lidé byli odsouzeni soudem.

"Je to potvrzení toho, že peníze ukradené zkorumpovanými fotbalovými funkcionáři a chamtivými zaměstnanci sportovních marketingových společností budou navráceny tam, kam patří, a budou použity ve prospěch sportu," uvedla newyorská státní zástupkyně Jacquelyn Kasulisová.

Z celkové částky už bylo uvolněno 32,3 milionu dolarů. Peníze by se měly vrátit FIFA, americkým federacím CONCACAF a CONMEBOL.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.