Trenér fotbalistů Skotska Clarke prodloužil smlouvu do EURO 2024

25. srpna 2021 07:59 - Glasgow

Skotskou fotbalovou reprezentaci povede až do příštího mistrovství Evropy v roce 2024 trenér Steve Clarke. Vedení národního svazu oznámilo, že se s koučem dohodlo na prodloužení současné smlouvy o další dva roky.

 

BBC

Sedmapadesátiletý Clarke dovedl Skotsko na EURO 2020, první představení na velkém turnaji od světového šampionátu v roce 1998 ale pro jeho svěřence skončilo v základní skupině. V ní skotský tým podlehl na úvod českému výběru 0:2 a s konečnou bilancí dvou porážek a jedné remízy nepostoupil do vyřazovacích bojů.

"Účast na EURO 2020 nám všem dala extra odhodlání navíc dostat se znovu na velký turnaj jak nejrychleji to bude možné," uvedl Clarke v prohlášení. "Jsem hrdý, že mohu prodloužit své angažmá jako trenér Skotska a těším se, že se jako tým budeme společně zlepšovat," dodal.

Dalším cílem Skotů je postup na mistrovství světa 2022 v Kataru. V zářijovém kvalifikačním bloku je čekají duely v Dánsku, doma s Moldavskem a v Rakousku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.