Soupeř Jablonce truchlí. Strůjce úspěchu Žiliny zemřel

26. srpna 2021 14:00 - Žilina/Praha

Fotbalisty Žiliny čeká ve čtvrtek odveta play off Konferenční ligy proti Jablonci. Klub ještě ve středu zastihla zdrcující zpráva. Někdejší šéf „Šošonů“ Marek Majtán, který stál za velkými úspěchy celku, zemřel, bylo mu 38 let.

 

„V klubu se podílel na jeho největších úspěších od roku 2009 a pracoval v něm až do současnosti," píše se v krátkém prohlášení na webových stránkách Žiliny.

Majtán v Žilině podle portálu Slovenského fotbalového svazu pracoval nejprve jako konzultant a externí spolupracovník. Využíval svých znalostí ze studia v Anglii. Postupně se propracoval až do vedení.

Od roku 2013 dělal manažera, následně se stal ředitelem a předsedou představenstva. Po nedávných změnách ve struktuře vedení v Žilině nadále fungoval jako konzultant. Za jeho působení v klubu „Šošoni" třikrát získali titul pro mistra Slovenska.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.