Měsíc náborů se vrací na fotbalová hřiště

2. září 2021 16:04 - Praha

Školní rok 2021/2022 je tady a spolu s ním opět startují i fotbalové nábory, v rámci kterých kluby po celé České republice hledají budoucí nadějné fotbalistky a fotbalisty. Měsíc náborů, který bude probíhat během celého září, nabízí dětem možnost vyzkoušet si trénink na nejbližším fotbalovém hřišti a věnovat se následně dlouhodobě tomuto sportu.

 

hybemesehezkycesky.cz

Měsíc náborů, tradiční akce pod záštitou Fotbalové asociace České republiky, si klade za cíl přivést děti předškolního věku k fotbalu a ke sportu obecně. Každý rok se po celé České republice zúčastní této náborové akce tisíce předškoláků a dětí z prvních stupňů základních škol.

„Jsme hrozně rádi, že se po vynucené covidové pauze na fotbalová hřiště vrátila naprostá většina dětí. Vzhledem k začínajícímu školnímu roku bychom ale tradičně rádi podpořili i náborové aktivity klubů, které mají k fotbalu přivést další děti ze základních a mateřských škol. Věříme, že tyto sportovní festivaly budou pro kluby, děti, trenéry i učitele výborným zpestřením a zážitkem, které si děti maximálně užijí a poté je uvidíme v klubech na trénincích a v jejich prvních utkáních," řekl k náborům Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Na webové stránce nabory.mujprvnigol.cz najdou zájemci kompletní informace a přehled míst, kde se letošní náborová akce koná, a také veškeré kontakty na jednotlivé fotbalové kluby.

Jejich zástupci mohou k propagaci náborů zároveň využít i materiály, které lze najít na stejné adrese v sekci Materiály ke stažení. Zároveň tam také najdou organizační manuál, který obsahuje i kontakty na krajské Grassroots trenéry mládeže.

Celou akci pomáhá zviditelnit také kampaň Fotbal. Tisíc důvodů k úsměvu, jejíž stěžejním motivem jsou emoce dětí, které zažívají právě během fotbalových utkání.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.