Kapitána Švýcarů Xhaku připravil koronavirus o kvalifikační zápasy

2. září 2021 19:52 - Basilej

Kvůli opakovaně pozitivnímu testu na koronavirus se budou muset švýcarští fotbalisté obejít v nadcházejících dvou kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství světa bez kapitána Granita Xhaky. Záložník Arsenalu se místo přípravy na nedělní duel s mistry Evropy z Itálie a středeční zápas se Severním Irskem musel uchýlit do izolace.

 

Russell Cheyne, Reuters

Xhaka byl pozitivně testován těsně před středečním přípravným utkáním proti Řecku (2:1) poté, co se u něj objevily příznaky nemoci. Dnes vykázal pozitivní výsledek i opakovaný PCR test a šance na jeho zapojení do hry v dalším průběhu reprezentačního srazu padly. Jak uvedla švýcarská média, Xhaka byl jediným hráčem v národním týmu, který ještě není očkovaný, ani nemoc neprodělal.

Trenér Murat Yakin za něj povolal Fabiana Freie z Basileje, který se k reprezentaci připojil po třech letech. Čtvrtfinalisté letošního Eura Švýcaři v kvalifikaci v dosavadních dvou zápasech neztratili ani bod, jejich nejbližší soupeři Italové vedou tabulku skupiny C po třech výhrách.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.