Piloti Gasly a Cunoda budou ve formuli 1 jezdit i v příští sezoně za Alpha Tauri

7. září 2021 10:47 - Řím

Piloti Pierre Gasly a Júki Cunoda budou ve formuli 1 i nadále působit ve stáji Alpha Tauri. Italský tým dnes informoval o tom, že s oběma jezdci podepsal smlouvy i pro sezonu v roce 2022. Pětadvacetiletý Gasly v minulém ročníku vyhrál Velkou cenu Itálie. V této sezoně byl třetí v Ázerbájdžánu a v dosud posledním závodě v neděli v Zandvoortu dojel na čtvrté příčce. Nejlepším výsledkem o čtyři roky mladšího nováčka Cunody je šesté místo z Maďarska.

 

Kenzo Tribouillard, Reuters

Alpha Tauri je jedinou stájí, která dokázala bodovat ve všech třinácti závodech dosavadního průběhu šampionátu. O 66 z 84 bodů v Poháru konstruktérů se postaral Gasly, který za bývalý tým Toro Rosso jezdí do roku 2017. Předloni strávil půl sezony v Red Bullu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.