Fotbalista Boateng dostal za napadení bývalé partnerky milionovou pokutu

9. září 2021 16:25 - Mnichov
(Aktualizováno: 9. září 2021 20:49)

Bývalý německý fotbalový reprezentant Jérome Boateng musí za fyzické a verbální napadení bývalé partnerky zaplatit pokutu 1,8 milionu eur (46 milionů korun). Dlouholetý obránce Bayernu Mnichov při dnešním soudním projednávání případu vinu odmítl. Podle obvinění napadl v červenci 2018 na dovolené v Karibiku Sherin Senlerovou, s níž má dvojčata.

 

Twitter

Podle obžaloby Boateng ženu udeřil, dal jí pěstí, kousl ji do hlavy a shodil na zem. Podle agentury DPA státní zastupitelství obvinilo mistra světa z roku 2014 také z toho, že na partnerku hodil skleněnou lampičku a chladicí pytel.

Třiatřicetiletý Boateng u soudu uvedl, že se Senlerová chovala agresivně a urážlivě během hádky kvůli karetní hře. Údajně ho uhodila a poranila mu ret a upadla, když se ji snažil odstrčit. Popřel, že by po ní mrštil lampičku, jež podle něj spadla na zem, když hodil na stůl chladicí pytel. Soud ho ale uznal vinným a vyměřil mu pokutu ve výši 60 denních sazeb po 30.000 eur.

Čtvrtek byl jediným naplánovaným dnem soudního procesu, jenž byl odložen kvůli koronavirovým opatřením.

Boateng letos po deseti letech skončil v Bayernu a podepsal dvouletou smlouvu v Lyonu. V národním týmu odehrál do roku 2019 šestasedmdesát zápasů.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.