Nejdražší hráčský kádr mají kluby z Manchesteru, první je City

9. září 2021 16:37 - Neuchatel

Nejdražší hráčský kádr z fotbalových klubů má Manchester City. Podle studie mezinárodního centra sportovních studií CIES má tým úřadujícího anglického mistra hodnotu 1,08 miliardy eur. Na druhém místě je s kádrem za 1,02 miliardy eur Manchester United, kam nedávno přišla portugalská hvězda Cristiano Ronaldo.

 

Toby Melville, Reuters

Třetí příčka podle studie patří Paris St. Germain. Francouzský klub, který v létě posílil argentinský kanonýr Lionel Messi, má hráče v celkové hodnotě 939 milionů eur. Následují Real Madrid (787), Chelsea (780) a Liverpool (672).

V první desítce je šest anglických týmů - na devátém místě figuruje Arsenal a desátý je Tottenham. Barcelona, kterou kvůli vysokým dluhům musel Messi opustit, je devátá s hodnotou hráčů ve výši 578 milionů eur.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.