Fotbalový bek Alves už nechce hrát za Sao Paulo, protože mu klub dluží peníze

11. září 2021 09:00 - Sao Paulo

Bývalý kapitán brazilské reprezentace Dani Alves kvůli nevyplacené mzdě už nechce hrát za Sao Paulo. Do vlasti se osmatřicetiletý fotbalista vrátil předloni po 17 letech v Evropě, ale po kvalifikačních zápasech o světový šampionát dál za klub hrát nehodlá. Podle deníku O Globo dluží Sao Paulo Alvesovi více než dva miliony dolarů (45 milionů korun).

 

@English_AS, Twitter

"Zástupci Daniho Alvese nám řekli, že hráč se do klubu nevrátí, pokud dluhy nebudou urovnány," oznámil sportovní ředitel Sao Paula Carlos Belmonte.

Pravý obránce Alves odešel do Evropy v roce 2002 a nejprve působil šest sezon v Seville. Nejúspěšnější období prožil v Barceloně, kde mezi lety 2008 a 2016 vyhrál mimo jiné šestkrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů. Poté hrál jednu sezonu za Juventus a poslední dva roky v Evropě strávil v Paris Saint-Germain. Před měsícem dovedl s kapitánskou páskou Brazilce k olympijskému zlatu.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.