Pelé se musel vrátit na jednotku intenzivní péče

17. září 2021 20:50 - Sao Paulo
(Aktualizováno: 17. září 2021 23:24)

Legendární brazilský fotbalista Pelé se po třech dnech vrátil na jednotku intenzivní péče nemocnice v Sao Paulu, kde se zotavuje po operaci nádoru ve střevě. Informovala o tom stanice ESPN Brasil, zástupci nemocnice se ke zprávě nevyjádřili.

 

Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Osmdesátiletého trojnásobného mistra světa operovali minulou sobotu v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paulu poté, co při rutinní prohlídce odhalili nádor. V úterý byl přeložen na běžné oddělení. Podle ESPN je důvodem návratu na JIP kyselinový reflux.

Dosud přitom rekonvalescence probíhala uspokojivě a Pelé hýřil dobrou náladou. "Jsem den ode dne šťastnější, připravený hrát 90 minut plus prodloužení. Brzy se znovu setkáme," napsal fanouškům po propuštění z JIP.

Pelé byl po operaci střeva přeložen z jednotky intenzivní péče na pokoj

Obavy dnes uklidňovala i jeho dcera Kely Nascimentová-DeLucaová, nejstarší z Pelého sedmi dětí. "Zotavuje se dobře a v rámci možností. Normální scénář rekonvalescence pro muže jeho věku po takové operaci je zkrátka někdy dva kroky dopředu a pak zase krok zpět," vzkázala na instagramu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Kely Nascimento (@iamkelynascimento)

V posledních letech řešil slavný Brazilec za pomoci lékařů problémy s prostatou, kyčlí, páteří či močovými kameny. Kvůli tomu musel nejlepší sportovec 20. století v anketě Mezinárodního olympijského výboru výrazně omezit svoje veřejné aktivity.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.