Ve francouzské lize se opět prali fanoušci, v Montpellieru se jich 16 zranilo

23. září 2021 10:00

Další bitka francouzských fotbalových fanoušků se ve středu rozhořela po ligovém utkání Angers proti Marseille, které skončilo bezbrankovou remízou. Asi 50 příznivců hostujícího Olympique vtrhlo po závěrečném hvizdu na hřiště a namířilo si to k tribuně s domácím "kotlem". Obě skupiny po sobě házely nejrůznější předměty, než je od sebe oddělili pořadatelé.

 

Daniel Cole, ČTK/AP

Před podvečerním zápasem v Montpellieru zase několik desítek domácích fanoušků napadlo autobus s příznivci Bordeaux. Podle francouzských médií se při bitce zranilo 16 lidí.

Podobný incident jako v Angers poznamenal také sobotní utkání Lensu s Lille. O poločasové pauze se domácí fanoušci vydali přes hřiště k příznivcům Lille, kteří po sobě s dalšími diváky házeli na tribunách utržené sedačky.

Proti několika desítkám lidí museli přímo na hrací ploše zasahovat policisté, začátek druhého poločasu se kvůli tomu zpozdil o půl hodiny.

Další skandál ve Francii. Chuligáni během poločasové přestávky vnikli na hřiště

Srpnové utkání Nice - Marseille pak bylo předčasně ukončeno v 75. minutě poté, co domácí příznivci metali na hřiště lahve a další předměty. Když hostující Dimitri Payet hodil jednu z lahví zpět do hlediště, vnikla část příznivců na hrací plochu a strhly se potyčky. Fotbalisté Marseille se pak kvůli obavám o bezpečnost odmítli vrátit na trávník.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.