Dva týmy byly kvůli korupci vyloučeny z fotbalové Ligy CONCACAF

27. září 2021 21:48

Surinamský fotbalový klub Inter Moengotapoe a honduraská Olimpia Tegucigalpa byly kvůli korupci vyloučeny z Ligy CONCACAF, druhého nejvyššího středoamerického poháru po Lize mistrů. Po vzájemném utkání prvního kola, které skončilo výhrou hostujícího týmu 6:0, přijalo několik hráčů Olimpie od soupeře peníze.

 

Twitter @bubbaprog

V utkání nastoupil i šedesátiletý surinamský viceprezident Ronnie Brunswijk, který je majitelem a předsedou Interu. Bývalý vůdce povstalců v surinamské občanské válce odehrál jako kapitán 54 minut po boku svého syna Damiana, který je o 40 let mladší. Po utkání Brunswijk rozdával hráčům soupeře peníze. Za své počínání dostal ve fotbale tříletý distanc.

Zástupci Olimpie v prohlášení uvedli, že přijetí peněz v šatně po utkání byla chyba a že z ní vyvodí disciplinární následky. Peníze věnují honduraské nadaci na léčbu dětské rakoviny.

Na bohatého surinamského podnikatele Brunswijka byl v minulosti vydán zatykač. V Nizozemsku byl odsouzen na osm let a ve Francii na deset let za obchod s drogami. Surinam svoje obyvatele nevydává.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.