Ibrahimovic se po zranění kolena vrací do švédské reprezentace

28. září 2021 13:18 - Stockholm

Zlatan Ibrahimovic byl krátce před 40. narozeninami povolán do švédské fotbalové reprezentace na říjnové zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa. Útočník AC Milán přišel po jarním návratu do národního týmu o mistrovství Evropy kvůli zranění kolena, s nímž byl v červnu na operaci a kvůli němuž zasáhl se zpožděním do nové sezony italské ligy.

 

Spada, ČTK/AP

"Rozhodl jsem se ho nominovat, protože doufám a věřím, že tu bude a pomůže nám. Má za sebou období zranění, ale stále se to lepší," uvedl švédský trenér Janne Andersson na adresu kanonýra, jenž ve 118 reprezentačních zápasech vstřelil 62 gólů. Kulatiny oslaví Ibrahimovic v neděli.

Švédsko čekají v říjnu zápasy proti Kosovu a Řecku. Tým je v tabulce skupiny B druhý čtyři body za vedoucím Španělskem a tři body před třetím Řeckem.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.