Za rasistickou urážku fotbalisty na sociální síti dostal Brit osm týdnů vězení

30. září 2021 15:13

Osmi týdny vězení potrestal soud fanouška fotbalistů West Bromwiche, který na facebooku rasisticky urážel záložníka týmu Romainea Sawyerse. Od vedení anglického klubu padesátiletý muž nedávno dostal doživotní zákaz vstupu na zápasy.

 

Michael Regan, Reuters

Sawyers se stal terčem rasistických urážek na sociální síti po lednovém zápase anglické ligy, v němž West Bromwich utrpěl debakl 0:5 s Manchesterem City. Fanoušek se ke zveřejnění zprávy přiznal, ale tvrdil, že šlo o chybu, za kterou mohla predikce mobilního telefonu. Podle soudu však šlo o úmyslný rasismus.

Muži soud nařídil navíc zaplatit 500 liber (téměř 15 tisíc korun) jako kompenzaci a stejnou částku za soudní výlohy.

Trest za oloupaný banán? Třináct zápasů, má to ale jeden háček...

Rasistickým urážkám na sociálních sítích v poslední době čelilo více fotbalistů. Roste kvůli tomu tlak na provozovatele těchto platforem, aby proti tomu zasáhli.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.