Diego Costa je podezřelý z financování organizovaného zločinu v Brazílii

1. října 2021 10:38

Bývalý španělský reprezentant Diego Costa je v rodné Brazílii podezřelý z financování zločinecké organizace, která s pomocí hazardu pere špinavé peníze. Dvaatřicetiletý někdejší fotbalista Chelsea nebo Atlétika Madrid je podle médií součástí vyšetřování a policisté mu prohledali dům.

 

Washington Alves, Reuters

Mistr španělské i anglické ligy se v srpnu vrátil do rodné země a našel si angažmá v klubu Mineiro. "Možná stojí v čele financování trestné činnosti související s webem sázkové společnosti, zneužívání hazardních her a praní špinavých peněz," uvedli vyšetřovatelé ze státu Sergipe, odkud Costa pochází.

Policie jméno podezřelého fotbalisty nesdělila, podle listu Globo skutečně jde o účastníka mistrovství světa z let 2014 i 2018. Představitelé klubu Mineiro se ke kauze své hvězdy vyjádřili jen stroze, že vyšetřování se týká doby, kdy za ně Costa ještě nehrál.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.