Fotbalový agent Zahavi byl v Belgii obviněn z podvodu a praní špinavých peněz

1. října 2021 20:45 - Brusel

Vlivný fotbalový agent Pini Zahavi čelí v Belgii trestnímu stíhání. Osmasedmdesátiletý Izraelec byl podle listu Dernière Heure/Les Sports obviněn z podvodu a praní špinavých peněz, kterého se podle vyšetřovatelů dopustil před několika lety jako majitel Royalu Excel Mouscron.

 

Jan Handrejch, Právo

Úřady Zahaviho viní, že klub neoprávněně financoval prostřednictvím offshorových společností. Později Mouscron prodal. Vyšetřování se týkalo i samotného klubu, v kterém policisté provedli v roce 2018 několik razií. Klub se dostal do nucené správy. V současnosti působí v druhé lize.

Zahaviho klientem je polský kanonýr Bayernu Mnichov Robert Lewandowski. Izraelský agent se podílel také na nejdražším přestupu fotbalové historie v roce 2017, kdy Brazilec Neymar odešel z Barcelony do Paris Saint-Germain za 222 milionů eur. V roce 2003 pomáhal Romanu Abramovičovi koupit Chelsea.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.