Rubriky:

Ostatní

Pelého zažalovala jeho vnoučata kvůli zanedbání péče

11. října 2013 10:21 - Sao Paulo

Brazilskou fotbalovou legendu Pelého zažalovali právníci jeho dvou nezletilých vnoučat kvůli zanedbání péče. Patnáctiletý Octavio a jeho o dva roky mladší bratr Gabriel žijí údajně v chudobě a jejich dědeček o ně nejeví zájem. Osobně je viděl jen jednou.

 

Klub přátel Josefa Masopusta

Chlapci jsou syny Pelého nemanželské dcery Sandry Reginy, jež zemřela v roce 2006 na rakovinu prsu. Jeden z nejslavnějších fotbalistů historie ji dlouhá léta odmítal uznat za svého potomka, žena uspěla až u soudu díky testům DNA.

Nemají prý ani na školu

Podle právníků žijí Pelého vnuci bez zdravotního pojištění a nemají prostředky na zaplacení školného. "Děti duševně, morálně a materiálně nechal ve štychu," uvedl advokát chlapců.

S Pelého právníky bude soud jednat v listopadu. Předběžně stanovil výživné na 1600 realů (zhruba 14 tisíc korun) měsíčně pro každého.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.