Kluivert skončí po MS jako asistent nizozemské reprezentace

26. ledna 2014 11:37 - Amsterodam

Společně s trenérem Louisem van Gaalem odejde po fotbalovém mistrovství světa v Brazílii od nizozemského týmu i jeho asistent Patrick Kluivert. Sedmatřicetiletý bývalý reprezentant to řekl v rozhovoru pro list De Telegraaf s tím, že chce zkusit nové výzvy.

 

PRÁVO

"Chci stát na vlastních nohou nebo dělat asistenta jinému skvělému trenérovi," řekl Kluivert, jenž v reprezentaci odehrál 79 zápasů a nastřílel 40 branek.

S Van Gaalem začal u národního týmu spolupracovat v létě 2012. "Dva roky s Louisem ze mne udělaly lepšího trenéra. O tom není pochyb. On patří k nejlepším trenérům na světě," prohlásil Kluivert, jenž v roce 1995 jako hráč pod vedením Van Gaala triumfoval s Ajaxem Amsterodam v Lize mistrů. Van Gaal si ho pak přivedl i do Barcelony. Hráčskou kariéru ukončil Kluivert v roce 2008 v Lille.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: