Pravidlová komise probere zavedení videorozhodčího ve fotbale

3. února 2014 18:21 - Bern

Mezinárodní pravidlová komise IFAB se bude na svém příštím zasedání předběžně zabývat možností využití videorozhodčího ve fotbale a problematikou trojitých trestů v podobě penalty, červené karty a zastavení činnosti. O obou tématech se bude podle prohlášení mezinárodní fotbalové federace FIFA zatím jen diskutovat a žádné rozhodnutí se v těchto otázkách neočekává.

 

Petr Horník, Právo

IFAB se bude zabývat i možností vylučování na trestnou lavici v amatérském fotbalu. Za zavedení této možnosti do fotbalu se v minulosti přimlouval například šéf evropského fotbalu Michel Platini, podle něhož by takový trest mohl nahradit žluté karty.

Podle Platiniho by tak z postihu profitoval přímo soupeř, proti kterému se hráč provinil, zatímco při zpětném zastavení činnosti za žluté karty z trestu těží až další soupeř.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.