Pelta se navleče do výstroje a po roce jde do branky, společně s Vrbou ocení poctivé fotbalisty

17. března 2014 13:11 - Praha

Předseda FAČR Miroslav Pelta v bráně, proti němu jako penaltoví exekutoři čtyři mladí fotbalisté. Právě oni loni v září ukázali velké gesto a smysl pro fair-play, když u hřiště SK Lány našli obálku s velkým finančním obnosem a vzápětí ji vrátili předsedovi ženského fotbalového klubu FK Rakovník Zdeňkovi Učíkovi. Ten obálku chvíli před tím ztratil a málem tak přišel o 45 tisíc korun.

 

Jan Handrejch, Právo

Karel Pelc (17 let, SK Lány), Štefan Jungmann (17 let, Baník Stochov), Lukáš Piontek (21 let, SK Lány) a Miroslav Rybák (21 let, SK Kačice) se ve středu 19. března dočkají zvláštního ocenění právě také od Pelty.

Ten chce svojí účastí v exhibiční penaltové loterii dát najevo, jak si činu čtyř mladíků váží. Pelta, sám někdejší dlouholetý gólman, se po čase znovu navleče do brankářské výstroje a v nafukovací hale tréninkového centra pražské Sparty bude čelit pokusům poctivých nálezců. A všemu bude přihlížet i reprezentační kouč Pavel Vrba.

Pravidla jsou jasná: kolik penalt mladíci v přímém souboji s Peltou promění, tolik míčů značky Puma si z pražského Strahova odvezou s sebou zpět do svých středočeských klubů.

„V bráně jsem nestál asi rok," smál se Pelta. Ale středeční výzvy se nebojí. „Beru to sportovně a proti klukům si navíc zachytám rád. Chceme jejich jednání vyzdvihnout, protože se zachovali skvěle. Už jsme je pozvali na nedávné přípravné utkání reprezentace s Norskem, teď je ještě trochu podpoříme i materiálně," vysvětloval Pelta.

Souboj Pelty s mladými fotbalisty si nenechá ujít ani Vrba. Jak se on zapojí do celé akce, která startuje v 9:30, bude středečním překvapením.

Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.