Dublin

Melanie Leupolzová prožila zápas jako z říše snů. Vstřelila rozhodující gól, navíc v poslední minutě, a ještě způsobem, který okouzlil fotbalovou veřejnost. Devatenáctiletá německá fotbalistka má kariéru teprve před sebou, na kvalifikační duel v Irsku bude ale určitě hodně ráda vzpomínat. Její trefa takřka od pomezní čáry byla sice trochu šťastná, to ale nic nemění na tom, že zaslouží velký obdiv.

Úžasná trefa v podání německé fotbalistky.

Kvalifikaci o postup na světový šampionát 2015 rozjely mistryně Evropy skvěle. Po sedmi zápasech jsou v tabulce skupiny 1 suverénně první, v posledním duelu na půdě houževnatého Irska však o musely o body tvrdě bojovat.

Irky dvě minuty před koncem srovnaly na 2:2 a vypadalo to, že duel i takto skončí. S výsledkem se však nehodlala smířit Leupolzová. U pomezní čáry se zmocnila balónu, který levačkou poslala přímo na bránu. Plachtící míč pak k údivu všech zapadl do sítě za domácí brankářku, která se natahovala marně.

Němky slavily v Dublinu výhru 3:2 a mají nakročeno na závěrečný turnaj do Kanady.