Rubriky:

Ostatní

Rozhodčí vyhrál soud s UEFA kvůli obvinění z ovlivnění zápasu

27. května 2014 15:59 - Záhřeb

Chorvatský soud nařídil Evropské fotbalové unii UEFA zaplatit odškodné rozhodčímu, kterého obvinila ze zmanipulování výsledku finále Chorvatského poháru v roce 2009. Podle informací agentury Hina rozhodl soud v Daruvaru, že rozhodčí Bruno Marič dostane odškodné 750 tisíc kun (asi 2,7 miliónu korun).

 

Facebook

Marič vyloučil v duelu odvěkých rivalů Dinama Záhřeb a Hajduku Split dva hráče Hajduku a odpískal penaltu ve prospěch Dinama, které nakonec vyhrálo 3:0. Vyšetřovatelé UEFA poté došli k závěru, že byl zápas zmanipulovaný, a rozhodčího obvinili, že se na tom podílel.

Sudí se ale rozhodl bránit a UEFA v roce 2012 zažaloval. Z rozsudku prvoinstančního soudu po více než ročním procesu měl radost. „Lidi se smáli, když jsem říkal, že mi jde o omluvu od UEFA, ne o peníze. Pro mě je nejdůležitější, že byla UEFA shledána vinnou za to, co mně a mojí rodině způsobila," řekl Marič.

Maričův právník nicméně plánuje odvolání a chce na UEFA vysoudit plnou kompenzaci. Ta je odhadována na milion eur (27,4 miliónu korun).

ČTK

Časová osa: Ostatní