Španělsko - Německo 0:1Němci rozhodli v závěru, Ronaldo a Messi se netrefili. Slováci si připsali další výhru

Žilina

Fotbaloví mistři světa Němci zvítězili v přípravném utkání na hřišti úřadujících evropských šampiónů Španělů 1:0 a připravili jim první domácí porážku po 34 zápasech. Stejným výsledkem vyhrálo i Portugalsko v Manchesteru nad Argentinou, Anglie v ostrovním derby triumfovala ve Skotsku 3:1. Slováci zakončili kalendářní rok šestým vítězstvím po sobě, a to nad Finy.

Německý záložník Toni Kroos (třetí zleva) jásá se spoluhráči po vítězné trefě proti Španělům.

Bitva posledních dvou mistrů světa Španělska a Německa na stadiónu ve Vigu dlouho spěla k bezbrankové remíze. V 89. minutě ale za vápnem napřáhl Toni Kroos a přízemní střelou k tyči překonal debutanta v národním týmu brankáře Casillu, který v 77. minutě vystřídal veterána Casillase.

Němcům tak vyšla odveta za poslední dvě porážky 0:1, které se Španělskem utrpěli ve finále Eura v roce 2008 a semifinále světového šampionátu o dva roky později.

Portugalci v Manchesteru zvítězili nad stříbrnými medailisty z letošního mistrovství světa Argentinci 1:0. O výhře rozhodl v nastavení premiérovým gólem při druhém reprezentačním startu střídající Raphaël Guerreiro.

Messi a Ronaldo hráli jen poločas

V té době už nebyl na hřišti ani jeden z posledních dvou držitelů Zlatého míče pro nejlepšího hráče světa. Oba velcí rivalové Portugalec Cristiano Ronaldo i Argentinec Lionel Messi odehráli jen první půli. Aktivnější byl argentinský lídr, ale ve své největší šanci trefil z velkého úhlu jen tyč. Ronaldo, který se vrátil na Old Trafford, kde v minulosti oblékal dres tamního Manchesteru United, svou největší možnost prováhal zbytečnými kličkami a vystřelil vysoko nad.

Slovensko zakončilo kalendářní rok šestým vítězstvím po sobě. Svěřenci Jána Kozáka porazili Finsko 2:1 a navázali na čtyři výhry z úvodu kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Slováci zvítězili v osmi z devíti letošních zápasů, jedinou porážku utrpěli v květnu v přípravě proti Rusku.

Kozákovi svěřenci vstoupili do posledního duelu v tomto roce ve velkém stylu. Už ve 34. sekundě napřáhl zpoza vápna Hološko a tečovanou přízemní střelou otevřel skóre. V sedmé minutě vedli Slováci už 2:0, když se hlavou prosadil Hamšík. Do poločasu Finové snížili poté, co si srazil balon odražený od tyče do vlastní sítě Hubočan. Po změně stran měli Finové několik šancí, ale srovnat se jim nepovedlo.

Rooney stoupá historickou tabulkou

Anglie porazila rivala ze Skotska pošesté z posledních sedmi soubojů. Na výhře 3:1 se v Glasgowě dvěma góly podílel Wayne Rooney, který má nyní na kontě 46 reprezentačních branek a osamostatnil se na třetím místě anglické historické tabulky kanonýrů. Na vedoucího Bobbyho Charltona ztrácí tři trefy.

Přípravná fotbalová utkání:
Slovensko - Finsko 2:1 (2:1). Branky: 1. Hološko, 7. Hamšík - 45.+1 vlastní Hubočan
Slovinsko - Kolumbie 0:1 (0:1).  Branka: 43. A. Ramos
Bělorusko - Mexiko 3:2 (0:0). Branky: 50. Kisljak, 55. Signěvič, 81. Něchajčik - 47. a 53. R. Jiménez
Rakousko - Brazílie 1:2 (0:0). Branky: 75. Dragovic z pen. - 64. D. Luiz, 83. Firmino
Řecko - Srbsko 0:2 (0:0). Branky: 60. Petrovič, 90.+2 Gudelj
Rumunsko - Dánsko 2:0 (0:0). Branky: 53. a 59. Keserü
Estonsko - Jordánsko 1:0 (1:0). Branka: 16. Anier
Ukrajina - Litva 0:0
Maďarsko - Rusko 1:2 (0:0). Branky: 86. Nikolics - 49. Ignaševič, 80. Keržakov
Španělsko - Německo 0:1 (0:0). Branka: 89. Kroos
Polsko - Švýcarsko 2:2 (1:1). Branky: 45.+1 Jedrzejczyk, 61. Milik - 4. Drmic, 87. Frei
Irsko - USA 4:1 (1:1). Branky: 55. a 87. Brady, 7. Pilkington, 82. McClean - 38. Diskerud
Portugalsko - Argentina 1:0 (0:0). Branka: 90.+1 Guerreiro
Itálie - Albánie 1:0 (0:0). Branka: 82. vlastní Salihi
Skotsko - Anglie 1:3 (0:1). Branky: 83. Robertson - 47. a 85. Rooney, 32. Oxlade-Chamberlain
Francie - Švédsko 1:0 (0:0). Branka: 83. Varane
Chile - Uruguay 1:2 (1:1). Branky: 28. Sánchez - 45.+1 Rolán, 80. Á. González.
Bolívie - Venezuela 3:2 (1:1). Branky: 41. Raldes, 53. Lizio, 87. Arce - 39. Wilker, 71. A. González.
Peru - Paraguay 2:1 (0:1). Branky: 73. a 81. Ascues - 42. Santa Cruz. ČK: 67. Guerrero, 90. Reyna - 90. D. González.