Rubriky:

Ostatní

Sparta podle UEFA finanční fair play neporušila

27. února 2015 19:26 - Londýn

Evropská fotbalová unie UEFA zbavila pražskou Spartu podezření z porušení finanční fair play. UEFA se loni začala zabývat hospodařením českého mistra kvůli jeho dlouhodobé ztrátě. Dnes v prohlášení uvedla, že vedle Sparty očistila také Liverpool, naopak čtyři kluby potrestala.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sparta v minulé sezóně skončila ve ztrátě 144 miliónů korun. Pro letenský klub to byl přesto nejlepší výsledek hospodaření za poslední tři roky. V sezóně 2012/13 skončil v minusu 190 miliónů, předtím vykázal rekordní ztrátu 240 miliónů.

Od příchodu majitele Daniela Křetínského v roce 2004 pražský klub nezakončil sezónu v záporných číslech jen jednou. V plusu byl pouze v prvním ročníku a jeho celková ztráta za všechna období překročila hranici jedné miliardy.

Za porušení pravidel potrestala UEFA anglický Hull, Hapoel Tel Aviv, Panathinaikos Atény a Ruch Chorzów. Všechny musejí zaplatit pokutu 200 000 eur (5,5 miliónu korun) a jejich účetnictví bude dále sledováno.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.