Mexiko - Kuba 6:0Mexiko začalo Zlatý pohár šestigólovou výhrou nad Kubou

Chicago

Rekordman Zlatého poháru Mexiko zahájilo fotbalový šampionát Severní a Střední Ameriky vítězstvím 6:0 nad Kubou. I když jednomu z favoritů chybí kvůli zranění hvězdný útočník Javier Hernández, s chutí si zastřílel proti oslabenému soupeři a suverénně po prvním kole vede skupinu C. Tři body má také Trinidad a Tobago, který zdolal Guatemalu 3:1.

Mexičan Oribe Peralta (vlevo) se raduje se spoluhráči z gólu.

Mexičané, šestinásobní šampioni Zlatého poháru, v poločase vedli už 4:0 a v 61. minutě Oribe Peralta završil hattrick. Jasný favorit pak měl řadu dalších šancí a Kuba mohla být ráda, že debakl nebyl ještě větší. Chybělo jí totiž sedm hráčů: šest zdržely na cestě do USA problémy s vízy a útočník Keilen Garcia utekl z týmového hotelu po příjezdu do Chicaga.