Rubriky:

Ostatní

Konec u Rudých ďáblů! Nizozemský sniper van Persie přestoupil do Fenerbahce

11. července 2015 13:59 - Istanbul

Nizozemský útočník Robin van Persie už nebude pokračovat v Manchesteru United. Po třech letech definitivně opustil Old Trafford a od nové sezóny bude působit v tureckém Fenerbahce. O úspěšném dokončení jednání s anglickým klubem turecká média informoval předseda Fenerbahce Azíz Yildirim. Jednatřicetiletý van Persie, který se stane spoluhráčem českého obránce Michala Kadlece, se v novém působišti bude hlásit v neděli.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Za útočníka, který měl u Rudých ďáblů smlouvu do roku 2016, Fenerbahce podle tureckých médií zaplatilo 4,7 miliónu eur (asi 127 milionu korun). "Přestup je dokončen. Pracovali jsme na něm velmi tvrdě. Dostali jsme pět faxů a šest jsme poslali. Konečně je to hotové," řekl Yildirim.

Nejlepší střelec v historii nizozemské reprezentace je už druhým hráčem Manchesteru United, který v tomto přestupním období odešel do Fenerbahce. Na začátku týdne do Turecka zamířil za šest milionů eur portugalský reprezentant Nani, který v uplynulé sezoně hostoval ve Sportingu Lisabon.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.