Rubriky:

Ostatní

Slovinec Čeferin se bude ucházet o post šéfa UEFA

8. června 2016 20:01 - Moskva

Šéf Slovinského fotbalového svazu Aleksander Čeferin se bude ucházet o post prezidenta UEFA. Osmačtyřicetiletý funkcionář oznámil úmysl kandidovat na schůzce čtrnácti členských zemí UEFA v Moskvě. Čeferin je druhým zájemcem po Nizozemci Michaelu van Praagovi. Nástupce Michela Platiniho bude zvolen 14. září v Aténách.

 

Petr Horník, Právo

Platini v květnu na prezidentskou funkci rezignoval. Už v říjnu byl nejprve suspendován a poté potrestán šestiletým zákazem působení ve fotbale kvůli porušení etických pravidel. Bývalý francouzský reprezentant definitivně odstoupil z funkce poté, co u arbitráže neuspěl s odvoláním a docílil jen snížení sankce na čtyři roky.

Organizaci nyní dočasně vede Ángel María Villar. O šéfovi španělského svazu se také hovoří jako o možném uchazeči o uvolněné místo, dalším by mohl být sekretář UEFA Theodore Theodoridis z Řecka. Čeferinovi na jednání v Moskvě deklarovaly podporu svazy Albánie, Bosny, Bulharska, Chorvatska, Řecka, Kypru, Černé Hory, Ruska, Makedonie, Rumunska, Srbska a Turecka.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.