Rubriky:

Ostatní

Živě

Dojemná scéna! Klučina z Afghánistánu se konečně setkal se svým idolem

14. prosince 2016 11:02 - Dauhá

Celý svět obletěly začátkem roku snímky tehdy pětiletého afghánského kloučka, jak v provizorním dresu z igelitové tašky a fixou namalovanou desítkou a jmenovkou Lionela Messiho kope kdesi na Středním Východě do míče. Později mu hvězdný Argentinec zaslal prostřednictvím Dětského fondu OSN (UNICEF) skutečný dres reprezentace i Barcelony a v úterý se oba protagonisté příběhu poprvé osobně sešli. A byla to dojemná scéna.

Katalánci hráli v Dauhá přípravu s Al Ahlí a setkání malého Murtazy Ahmádího s pětinásobným nejlepším fotbalistou světa zorganizoval organizační výbor mistrovství světa 2022 v Kataru. Chlapec se nemohl nabažit. Svůj fotbalový idol objímal, při nástupu obou týmů se ho držel za ruku a před zahájením zápasu vůbec nechtěl z hřiště pryč. Z trávníku ho musel s úsměvem vynést rozhodčí.

„Splnil se mi sen. Jsem přešťastný, že jsem se mohl potkat se svým hrdinou," prohlásil Murtaza, jehož otec Mohamed Aíf Ahmádí se před časem vyznal z přání, aby se jeho syn jednou stal "afghánským Messim".

Rodina se však letos v květnu po neustálých telefonických výhrůžkách smrtí rozhodla přesídlit do sousedního Pákistánu.

Malý hoch sledoval utkání svého oblíbence z tribuny a výsledek mu jistě udělal radost. Barcelona vyhrála 5:3 a Messi vstřelil jeden gól.

mm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.