Ghana - Uganda 1:0Ghana začala mistrovství Afriky výhrou díky penaltě

Fotbalisté Ghany zahájili obhajobu stříbrných medailí na mistrovství Afriky těsnou výhrou nad Ugandou 1:0. Jediný gól prvního zápasu skupiny D vstřelil v 32. minutě André Ayew. Útočník West Hamu proměnil penaltu po faulu Isaaca Isindeho na kapitána Asamoaha Gyana.

Ghaňané pod vedením bývalého trenéra Chelsea Avrama Granta potvrdili výsledkově roli favorita. Na předloňském šampionátu jim unikl pátý africký titul v historii až v penaltovém rozstřelu finálového utkání s Pobřežím slonoviny, který prohráli 8:9.

Také Uganda na kontinentálním mistrovství navazuje na finálovou účast, ale již z roku 1978. Od té doby na závěrečném turnaji nestartovala.

Bezbrankovou remízou skončil druhý zápas skupiny D mezi Mali a Egyptem, který se vrátil na šampionát po třech absencích. Za sedminásobné africké mistry chytal od 25. minuty Isám Hadarí, který se ve 44 letech stal nejstarším fotbalistou, jenž si na mistrovství Afriky zahrál. V brance nahradil zraněného Ahmeda Šenavího.