Rubriky:

Ostatní

Tři přeživší hráči Chapecoense převzali před prvním zápasem pohár

21. ledna 2017 22:43 - Chapeco

Tři fotbalisté Chapecoense, kteří přežili před dvěma měsíci letecké neštěstí, při němž zemřelo 19 jejich spoluhráčů, v sobotu symbolicky pozvedli trofej pro vítěze Jihoamerického poháru. K dojemnému okamžiku došlo krátce předtím, než nově sestavený tým sehrál svůj první zápas od tragédie z 28. listopadu. V charitativním duelu Chapecoense remizovali 2:2 s brazilským mistrem Palmeiras.

Dvacet tisíc diváků na vyprodaném stadiónu s pohnutím před zápasem sledovalo, jak trofej zvedá brankář Jackson Follmann, jemuž museli lékaři po nehodě amputovat část nohy. Poté převzali pohár i obránce Neto, jenž přežil pod troskami letadla téměř 10 hodin, a záložník Alan Ruschel.

Klub Chapecoense dostal trofej po nehodě, která se stala cestou na finále soutěže. S návrhem vyhlásit vítězem Jihoamerického poháru tragédií postižený klub přišel finálový protivník Atlético Nacional z Kolumbie.

Při pádu letadla zahynulo 19 fotbalistů, 17 členů realizačního týmu a sedm členů vedení klubu. Tragédii přežilo šest lidí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní