Rubriky:

Ostatní

Bacha, zraněný hráč, ukazoval obránce. Pak šokoval únikem po křídle

13. února 2017 10:26 - Amsterdam/Praha

Nevídaný kousek, kdy fair play dostalo na frak, předvedli fotbalisté v nizozemské nejvyšší soutěži. Obránce Ajaxu upozornil soupeře, že na zemi leží jeho zraněný spoluhráč, když ale soupeř přestal hrát, sám rozjel po křídle útočnou akci. Spravedlnost nezůstala slepá, útok neskončil gólem. Ajax i tak vyhrál 2:0.

Video již není dostupné

sntv

Bezva finta. Co na tom, že to není zrovna férovka. Hlavní je, že budeme mít šanci dát gól. Tímhle se nejspíš řídil obránce Ajaxu Joel Veltman v duelu se Spartou Rotterdam. V 51. minutě za stavu 2:0 pro amsterdamský tým zůstal ležet na zemi fotbalista Ajaxu, ale hrálo se dál.

A pak to přišlo. Veltman v pozici pravého křídla ukázal bránícímu soupeři na ležícího parťáka. Gestem jasně naznačoval, že by se měla přerušit hra. Jenže ve chvíli, kdy fotbalisté Sparty Rotterdam přestali hrát, unikl po křídle a poslal před branku střílený centr. Ten stihla obrana týmu, který vede bývalý trenér Slavie Alex Pastoor odvrátit.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.