Rubriky:

Ostatní

Pomáhal lidem z trosek letadla, teď se stěhuje z chatrče

15. února 2017 08:48 - Medelín

Z chatrče do nového domu! Patnáctiletý mladík Johan Ramirez, kterému se přezdívá andílek, se dočkal odměny za své hrdinství. Když se loni v listopadu zřítilo letadlo, v němž letěl i fotbalový tým Chapecoense, neváhal ani vteřinu a snažil se zachránit z hořících trosek co nejvíce lidí. „Je to opravdový hrdina. Když těm lidem pomáhal, nemyslel na nějakou odměnu, ale právě proto si ji nyní zaslouží," řekl Federico Gutierrez, starosta Medelínu.

 

Profimedia.cz

Na první pohled smutný příběh má alespoň jeden šťastný konec. Statečný mladík se dočkal odměny za své hrdinství. Dosud žil s rodinou v malé chatrči, teď dostal nový dům, který je barevně vyladěný do zelené barvy, kterou vyznává i brazilský klub Chapecoense, jehož hráči při neštěstí zahynuli. Dům je dvojnásobně větší než ten původní a na jeho stavbě se podílela řada dobrovolníků.

Mladík také dostal brazilské státní vyznamenání a dres tamní reprezentace. Za odměnu poletí na sobotní zápas španělské ligy mezi Realem Madrid a Espanyolem. Do ciziny se vydá po boku starosty Medelínu. „Chceme tímhle gestem ukázat, že ten, kdo dělá dobré skutky, si zaslouží odměnu," řekl politik. A zdůraznil, že se mladík nesnažil být hrdinou. Na prvním místě byla touha pomoci zraněným. „Teď je pro všechny symbolem dobroty a pozitivního myšlení."

Leteckou havárii přežilo ze 77 lidí na palubě pouhých šest cestujících. Brazilský tým přišel kromě tří fotbalistů o všechny hráče. Nyní už ale postavil nový tým a odehrál i první zápas od katastrofy, když na domácím hřišti vyhrál nad týmem Inter de lages 2:1.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní