Česko - Německo 1:5Loučení s dalším debaklem! České fotbalistky podlehly na ME Němkám 1:5

Příbram

České fotbalistky do 17 let se rozloučily s domácím evropským šampionátem porážkou 1:5 s Německem. Svěřenkyně Karla Rady tak výsledkově zopakovaly páteční debakl se Španělskem a prohrály i třetí zápas v základní skupině.

České fotbalistky v posledním utkání základní skupiny A na Mistrovství Evropy hráček do 17 let prohrály s Německem 1:5. Vedly 1:0.

Mladým Češkám se přitom dnes v Příbrami povedl první poločas, ve kterém ubránily soupeřky a ve 39. minutě otevřela skóre Khýrová z penalty po faulu na kapitánku Staškovou.

Po změně stran však Němky zabraly a potvrdily roli favorita. Anyomiová dvěma góly otočila vývoj zápasu a další branky přidaly Wiederová, Schneiderová a Rackowá.

Spolu se stoprocentním Německem postoupilo z "české" skupiny do semifinále Španělsko, které v Přešticích remizovalo 1:1 s Francií a udrželo lepší skóre.

Mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let:
Skupina A:
Příbram: Německo - ČR 5:1 (0:1)
Branky: 42. a 54. Anyomiová, 60. Wiederová, 74. Schneiderová, 80.+4. Rackowá - 39. Khýrová z pen.
ČR: Lukášová - Lišková (59. Siváková), Dudová, Sonntágová, Valášková - Pochmanová, Khýrová - Dvořáková, Stašková (53. Šlajsová), Suchánková (70. Krištofová) - Cvrčková. Trenér K. Rada.
Přeštice: Francie - Španělsko 1:1 (1:0).