Rubriky:

Ostatní

Při tlačenici během fotbalu v Hondurasu zemřeli čtyři lidé

29. května 2017 10:35 - Tegucigalpa

Nejméně čtyři lidé zemřeli při tlačenici na fotbalovém stadionu v honduraské metropoli Tegucigalpě před zápasem o ligového mistra. Podle zpráv médií bylo na utkání mezi týmy Mogatua a Honduras Progreso prodáno výrazně více vstupenek, než byla kapacita tribun pro 35 000 lidí.

 

Fernando Antonio, ČTK/AP

Když pořadatelé otevřeli brány, nastal chaos a v davu byli ušlapáni či udušeni nejméně dva dospělí lidé. Další dva zemřeli v nemocnici. Zraněno bylo na 25 fanoušků včetně dětí.

Policie oznámila, že davy lidí se stále snažily dostat na Národní stadion, byť už byl zcela zaplněný. Policisté se situaci pokusili zvládnout pomocí vodního děla a slzného plynu.

Navzdory panice mezi fanoušky se zápas odehrál a po výhře 3:0 slavil mistrovský titul celek Motagua. Prezident vítězného klubu Eduardo Atala poté na sociálních sítích napsal, že vzhledem k tomu, co se událo mimo hřiště, není co slavit.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.