Rubriky:

Ostatní

V kandidatuře tří severoamerických zemí na MS 2026 je 41 měst

7. září 2017 22:46 - Chicago

V širším seznamu společné kandidatury USA, Mexika a Kanady na pořadatelství fotbalového mistrovství světa v roce 2026 je 41 měst. V konečném návrhu, který chtějí zástupci svazů všech tří zemí odeslat příští rok v březnu Mezinárodní fotbalové federaci, jich má být o 16 méně.

 

Jaime Saldarriaga, Reuters

O pořadatelství závěrečného turnaje, kterého se poprvé v historii zúčastní 48 týmů, se bude rozhodovat s největší pravděpodobností v květnu 2020 na kongresu FIFA. Tři země dohromady ještě nikdy fotbalové MS nehostily.

Lídrem kandidatury jsou podle očekávání Američané, kteří mají v návrhu 32 měst. Kanada jich dodala šest, Mexiko tři. Podle návrhu by se v USA odehrálo 60 zápasů včetně kompletní vyřazovací části, Mexiko a Kanada by hostily po deseti utkáních. Na severoamerickém kontinentu se šampionát naposledy konal v roce 1994, kdy byly hostitelem USA. Mexiko pořádalo finálové turnaje v letech 1970 a 1986.

Příští MS se uskuteční v roce 2018 v Rusku, dalším pořadatelem bude o čtyři roky později Katar. Země severoamerické a karibské konfederace CONCACAF jsou proto považovány za velkého favorita pro volbu dějiště následujícího šampionátu. Jediným protikandidátem je Maroko.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.