Rubriky:

Ostatní

Běhat zakázáno! Král střelců Pešice dal na Bicana a ovládl novou disciplínu fotbalu

26. září 2017 14:49 - Praha

Kdo máte rádi fotbal a docházejí vám na hřišti síly, zbystřete pozornost. Je tady nový sport přesně pro vás. I na české trávníky dorazil v Anglii vynalezený Walking football, při němž je zakázáno běhat. Na přiloženém videu si můžete prohlédnout reportáž z prvního mezistátního zápasu Česko - Slovensko (1:2) a následného exhibičního turnaje, během něhož zazářil bývalý kouč národního týmu Josef Pešice.

Sport.cz

Celý zápas jen dochodili... Častá výtka trenérů se v novém odvětví stává podmínkou. Fotbal v chůzi je určen pro věkovou kategorii 60 a starší, zahrát si ho ovšem může každý. Nejlepším střelcem turnaje na Strahově se symbolicky stal Josef Pešice, který vedl reprezentaci ve třech zápasech a všechny vyhrál.

„Zařídil jsem se jako Pepi Bican. Když jsme spolu hrávali za starou gardu Slavie, vždycky nás nabádal: Chlapci, běhat není třeba. Ale góly, musíme dávat góly..." culí se 67letý trenér, který překonal těžkou nemoc.

„Za mých časů se ve středu zálohy víc chodilo, než běhalo. Zůstal jsem tedy na svojí hře," směje se Pešice.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.