Rubriky:

Ostatní

Tévez: V Číně to bylo sedm měsíců dovolené

16. ledna 2018 22:16 - Buenos Aires

Argentinský fotbalista Carlos Tévez označil své loňské lukrativní angažmá v čínském týmu Šanghaj Šen-chua za dovolenou. Třiatřicetiletý útočník přitom pobíral rekordní plat 800 000 dolarů (17 miliónů korun) týdně.

 

Natacha Pisarenko, ČTK/AP

V čínské lize odehrál jen 16 zápasů a dal čtyři góly, za což si vysloužil kritiku. "To je v pohodě, vždyť jsem tam byl sedm měsíců na dovolené," řekl Tévez s úsměvem v rozhovoru pro televizní stanici TyC Sports.

Argentinská hvězda měla smlouvu ještě na rok, ale místo toho se vrátila domů do klubu Boca Juniors, odkud se Tévez do Číny před rokem vydal za 84 miliónů eur (tehdy 2,27 miliardy korun). Na podzim bývalý útočník Manchesteru United, Manchesteru City či Juventusu v podstatě už ani nenastupoval. Nový kouč Wu Ťin-kuej tvrdil, že má nadváhu.

"To je v pořádku, že mě kritizovali. Ani jsem pořádně nevěděl, co tam dělám," prohlásil vítěz anglické, italské, argentinské a brazilské ligy. O čínském fotbale nemá po roční zkušenosti valné mínění. "Fotbal prostě neumějí. Číňané od přírody nemají tolik talentu jako Evropané nebo Jihoameričané, kteří hrají už odmala. Ani za 50 let nebudou konkurenceschopní," uvedl Tévez.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní