Rubriky:

Ostatní

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho už hrát nebude

16. ledna 2018 22:06 - Sao Paulo
(Aktualizováno: 16. ledna 2018 22:42)

Bývalý nejlepší fotbalista světa Brazilec Ronaldinho se loučí! Úspěšnou kariéru ukončil v 37 letech. Mistr světa z roku 2002 hrál naposledy před třemi lety za tým Fluminense, za který nastoupil jen do devíti zápasů, než s ním rozvázal smlouvu.

Video již není dostupné

sntv

O Ronaldinhově definitivním odchodu z fotbalu dnes informoval jeho bratr a agent Roberto Assis. "Je konec," listu O Globo. Podle něj se Ronaldinho rozloučí exhibičními zápasy. "Uděláme něco pěkného a patřičně velkého po mistrovství světa v Rusku, nejspíš v srpnu. Zorganizujeme nějaké akce v Brazílii, Evropě a Asii. Samozřejmě uděláme taky něco s brazilským národním týmem," uvedl Assis.

Ronaldinho se stal nejlepším fotbalistou světa v letech 2004 a 2005 během působení v Barceloně, s kterou vyhrál dvakrát španělskou ligu a jednou Ligu mistrů. Po přestupu do AC Milán v roce 2008 začala jeho kariéra uvadat. Z italského klubu odešel v roce 2011 a jeho následná angažmá ve Flamengu, v Atléticu Mineiro a mexickém Querétaru skončila podobně jako ve Fluminense předčasně.

Za brazilskou reprezentaci v letech 2000 až 2013 odehrál 97 zápasů, v nichž dal 33 gólů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní