Živě

Barošova ruka? Regulérní gól, ale vítězná branka Baníku platit neměla, rozhodla komise

9. dubna 2019 19:04 - Praha

Fotbalisté Ostravy zvítězili ve středečním čtvrtfinále domácího poháru nad Libercem v prodloužení neregulérním gólem. Před vítěznou brankou na 2:1 ve 102. minutě asistent sudího Milan Flimmel přehlédl ofsajd a trefa Ondřeje Šašinky podle komise rozhodčích neměla platit.

 

Petr Sznapka, ČTK

Vyrovnávací gól ostravského Milana Baroše na 1:1 ze 43. minutě naopak komise v komuniké označila za regulérní. Z žádného dostupného záběru totiž nešlo posoudit, zda domácí kapitán a bývalý reprezentant zahrál rukou.

Hned dvakrát chyboval asistent rozhodčího Ivo Nádvorník v páteční ligové předehrávce Příbrami s Opavou. V 36. minutě nejprve chybně signalizovaným ofsajdem zastavil jasnou gólovou šanci hostů, v 52. minutě pak nesprávně odmával ofsajd i na opačné straně a připravil tím o branku domácí. Příbram zvítězila 3:1.

Hráči Plzně se radují z gólu. V popředí vlevo je zklamaný Stanislav Hofmann ze Slovácka.

Dalibor Glück, ČTK

V nedělním ligovém utkání Slovácka s Plzní se dopustil chyby hlavní rozhodčí Emanuel Marek, když ve 24. minutě neodpískal pokutový kop pro Viktorii a penaltu nařídil až po zhlédnutí záběrů na videu. Zároveň měl domácímu Marku Havlíkovi udělit za zmaření brankové šance červenou a ne pouze žlutou kartu.

Naopak správně Marek ve druhém poločase ani v jednom ze dvou případů neodpískal pokutový kop pro domácí. Plzeň zvítězila v Uherském Hradišti 1:0.

Chyboval i Pavel Franěk v sobotním ligovém zápase Dukly se Slavií. V závěru utkání vyloučil domácího Jana Holendu za udeření soupeře až po přezkoumání záběrů, které mu odeslal videorozhodčí.

ČTK

Časová osa: MOL Cup

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.