Rubriky:

MOL Cup

Kotal hraje o svůj třetí pohár po čtyřiceti letech! První dva si ani nepamatuju, směje se

30. června 2020 19:21 - Praha

Letenské čeká ve středu klíčový večer. Ve finále MOL Cupu v Liberci mohou proti Slovanu notně vylepšit pohled na letošní sezonu. A také získat první trofej po šesti letech. Trenér fotbalové Sparty však čeká ještě déle. Jako hráč vyhrál v rudém dresu dvakrát Československý pohár, naposledy však před čtyřiceti lety! „Ani na jedno ze svých finále si fakt nepamatuju. Je to strašně dávno a člověk od té doby absolvoval hrozně jiných zápasů. Ani nevím, proti komu jsme hráli,“ usmívá se Václav Kotal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jen tak pro pořádek. Václav Kotal má ve statistice dva triumfy ze sezon 1975/76 a 1979/80. V prvním případě Sparta porazila ve finále Slovan Bratislava 3:2 doma a 1:0 venku. Ve druhém pak ZŤS Košice 2:0.

„Jako trenér jsem měl blízko k poháru v Jablonci, skončili jsme v semifinále právě s Libercem. Takže teď jsem poprvé ve finále, poprvé mám jako trenér takovou šanci," přemítá 67letý kouč.

Vše pro finále! Na Plzeň zapomenout, velí Kotal před bitvou o pohár

Už ani netušil, že taková šance přijde. Když po prvním jarním kole k rozloženému mužstvu přišel, měl svých starostí dost.

„Když jsme mužstvo přebírali, věděli jsme, že šance na pohár ještě je. Byl jedním z cílů. Hlavní úkol ale byl dostat se vůbec do pohárů. To máme splněno, teď si můžeme vytvořit ještě lepší pozici. O MOL Cupu jsme od začátku mluvili a jsem rád, že máme možnost ho vyhrát," přemítá Kotal.

Novinka jde na ruku soupeři

Finále se v posledních letech hrávalo na neutrální půdě. Letos poprvé je pořadatelem hůře postavený finalista, přičemž určující byla ligová tabulka po skončení základní části. Sparta tak musí k Nise, což se Kotalovi moc nelíbí.

„Na novinku je spousta názorů. Vnitřně mi vadí, že se hraje na hřišti jednoho z týmů, nesporně je domácí prostředí výhoda. Možná nám pomůže, že pořadatelem finále je FAČR, takže na utkání mohou být naši fanoušci. Ale viděl jsem rozdělení vstupenek a jsem hodně zvědavý, jaké prostředí tam nakonec bude," líčí letenský trenér.

Sparta před deseti dny na úvod ligové nadstavby porazila Liberec 4:1, předchozí dva vzájemné duely v sezoně ale prohrála.

„Hráči se na utkání těší. Naposledy jsme Liberec doma porazili a soupeř se poučí," má Kotal jasno.

„Uvidíme, jaká bude taktika. Jde o jedno utkání, které rozhoduje o všem. Sestavy budou asi podobné, jako v posledním vzájemném zápase. Může rozhodnout jediný gól, mužstva tak budou hrát zodpovědně z obrany. Těším se, pro kluky je finále po naší vítězné sérii zasloužená odměna," poznamenává trenér Sparty.

Zmiňovanou sérii obětoval právě poháru. V neděli v Plzni nechal odpočinout klíčové hráče a Sparta tam poprvé po osmi vítězných soutěžních zápasech v řadě prohrála.

dos, Sport.cz

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.