Fotbalová Opava postoupila do 3. kola poháru, Kroměříž odstoupila

10. září 2020 14:16 - Opava

Fotbalisté Opavy postoupili bez boje do 3. kola domácího poháru. Hanácká Slavia Kroměříž, s níž se měli utkat v úterý na jejím hřišti, se rozhodla ze soutěže odstoupit. Stejným způsobem postoupily do dalšího kola i druholigové celky Dukla Praha a Hradec Králové.

 

Vladimír Pryček, ČTK

Před pohárovými zápasy se soupeři z profesionálních soutěží musejí všechny amatérské týmy podstoupit testy na koronavirus. Kvůli vysokým nákladům za testy odstoupily v srpnu z poháru divizní celky z Rýmařova, Slavičína a Hranic. K nim se ve středu přidaly i pražská Aritma, která měla hostit Duklu, a soupeř Hradce Králové Olympie Březová. Dnes je doplnila Kroměříž.

Na kontroly z poloviny přispívá Fotbalová asociace ČR, ale kluby je podstoupit nemusejí. Pokud tak učiní, musejí o tom informovat vedení soutěže nejpozději 48 hodin před zápasem. Utkání je poté kontumováno ve prospěch soupeře, kluby se však vyhnou finančnímu postihu.

Dukla bez boje postoupila z druhého kola fotbalového poháru

"Na základě konzultace se zástupcem krajské hygienické stanice Zlínského kraje a jeho zcela zásadního stanoviska ve věci covid-19 se výkonný výbor SK Hanácká Slavia Kroměříž rozhodl ukončit účinkování A-týmu mužů v MOL Cupu soutěžního ročníku 2020/2021," uvedla Kroměříž na webu.

"Výkonný výbor SK Hanácká Slavia Kroměříž tímto svým krokem preferuje bezproblémovou účast v MSFL, zároveň se omlouvá všem svým věrným fanouškům a příznivcům, kteří si v tomto roce neužijí pohárové utkání našich hráčů proti prvoligovému soupeři, nicméně pokračování v obou soutěžích je pro náš klub technicky nemožné," prohlásila Hanácká Slavia.

Slezané jejímu odstoupení rozumějí. "Na zápas jsme se těšili, ale rozhodnutí Kroměříže respektujeme a svým způsobem ho chápeme. Pro nás zrušení utkání znamená úpravu tréninkového cyklu. A samozřejmě jsme zároveň o krok blíž k vítězství v poháru," řekl pro klubový web vedoucí opavského mužstva Lumír Sedláček.

ČTK

Časová osa: MOL Cup

Filtr článků - MOL Cup


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.